top of page

Market Research Group

Public·14 members

W Pustyni I W Puszczy Film 1973 Download !!EXCLUSIVE!!



Desert and Wilderness (Polish: W pustyni i w puszczy) is a 1973 Polish film directed by Władysław Ślesicki. Adapted from the 1911 novel In Desert and Wilderness by Henryk Sienkiewicz,[1] it tells the story of two kids, Staś Tarkowski and Nel Rawlison, kidnapped by the rebels during Mahdi's rebellion in Sudan.




w pustyni i w puszczy film 1973 download



W pustyni i w puszczy w formie ebookato powieść przygodowa dla młodzieży napisana przez jednegoz najwybitniejszych polskich wieszczy - HenrykaSienkiewicza. Książka opowiada o przygodachczternastoletniego Stasia Tarkowskiego, syna starszego inżynieranadzorującego budowę Kanału Sueskiego oraz ośmioletniej NelRawlison, córki dyrektora pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Powieśćprzygodowa W pustyni i w puszczy publikowana była nałamach "Kuriera Warszawskiego" w latach 1919-1911, by ostateczniebyć wydana w postaci pełnoprawnej książki.


Powieść przygodowa W pustyni i w puszczy opowiada olosach czternastoletniego Stasia oraz ośmioletniej Nel, którzy wrazze swoimi ojcami przeprowadzili się do Afryki. Główni bohaterowietej książki przygodowej dla młodzieży zostają porwani dla okupu,ponieważ ich ojcowie wspomagają swoją wiedzą i umiejętnościamibudowę Kanału Sueskiego. Służący Chamis po namowie żony dozorcyFatmy postanawia uprowadzić dzieci. I tak rozpoczyna się właśniedługa wędrówka przez pustynię, która pełna jest przygód,nieszczęść, ale i przyjemnych chwil. Przez cały czas Staś stara siędbać o młodszą od siebie Nel, nawet poświęcając przy tym swojezdrowie. Po uwolnieniu od porywaczy Staś i Nel się rozdzielają, byw dorosłym życiu założyć szczęśliwą rodzinę i zamieszkań w Polsce.Już teraz pobierz darmowy ebook z książką W pustyni i wpuszczy i przypomnij sobie swoją lekturę z młodzieńczychlat.


Powieść przygodowa W pustyni i w puszczy doczekała sięaż kilku ekranizacji. W 1973 roku powstała adaptacja wyreżyserowanaprzez Władysław Ślesińskiego, rok później film zadebiutował wtelewizji w rozszerzonej wersji jako serial. W 2001 roku zostałanakręcona kolejna ekranizacja sfilmowana przez Gavina Hooda.Pierwszy film jest bliższy swojemu pierwowzorowi literackiemu.


W pustyni i w puszczy z 1973 roku w reżyserii Władysława Ślesickiego to pierwsza z dwóch ekranizacji klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem. W 2001 roku nową wersję W pustyni i w puszczy nakręcił pochodzący z RPA Gavin Hood, ale nie cieszyła się ona tak wielką popularnością jak jej poprzednik. Z materiałów zrealizowanych podczas kręcenia filmu, w 1974 roku powstał też czteroodcinkowy serial telewizyjny o przygodach Stasia i Nel. Film Ślesickiego zajmuje drugie miejsce na liście polskich filmów z największą widownią w Polsce. Obejrzało go w kinach ponad 30 milionów widzów, a lepszym od W pustyni i w puszczy jest jedynie film Krzyżacy w reżyserii Aleksandra Forda.


1910 und 1911 erschien W pustyni i w puszczy in Fortsetzungen im Kurier Warszawski (Warschauer Kurier). Sienkiewicz griff für sein Werk auf eigene Erfahrungen auf einer Afrikareise zurück.[1]


1973 erschien der zweiteilige Spielfilm Durch Wüste und Dschungel, aus dem 1974 auch eine vierteilige Miniserie geschnitten wurde. Er zählt in Polen zu den erfolgreichsten polnischen Filmen.[2]


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page